Rotary shaft seal CN-95X115X13-FPM
Part number : CN-95X115X13-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CN-95X115X13-FPM  has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 115 mm and a thickness of 13 mm. It is made of FPM.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Self aligning ball bearing - 1211-ETN9-W64-SKF SKF
SELF ALIGNING BALL BEARING 1211-ETN9-W64-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    115  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    CN
  • WEIGHT
    73  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description