Rotary shaft seal CD-60X72X4-NBR-NAK
Part number : CD-60X72X4-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-60X72X4-NBR-NAK  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (3 days ago )
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - HR30204J-NSK NSK
TAPERED ROLLER BEARING HR30204J-NSK
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    11  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description