Rotary shaft seal CD-40X48X4-NBR-NAK
Part number : CD-40X48X4-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-40X48X4-NBR-NAK  has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 48 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    48  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description