Rotary shaft seal CD-20X26X3-NBR-NAK
Part number : CD-20X26X3-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-20X26X3-NBR-NAK  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  4 parts in stock (3 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X35X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X35X6-NBR
Needle roller bearing - BK1612-NTN NTN
NEEDLE ROLLER BEARING BK1612-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description