Rotary shaft seal CD-18X26X4-NBR-NAK
Part number : CD-18X26X4-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-18X26X4-NBR-NAK  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  40 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6000-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6000-2RS
Internal circlip - CIRCLIP-INT-26 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-26
Rotary shaft seal - CD-18X26X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-18X26X4-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • WEIGHT
    2  G
Description