Rotary shaft seal CD-18X24X3-NBR-NAK
Part number : CD-18X24X3-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-18X24X3-NBR-NAK  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1820-ZEN ZEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1820-ZEN
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • WEIGHT
    2  G
Description