Rotary shaft seal CD-17X23X3-NBR-NAK
Part number : CD-17X23X3-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-17X23X3-NBR-NAK  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 23 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61904-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61904-2RS
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    23  MM
  • WEIGHT
    1  G
Description