Rotary shaft seal CD-16X22X3-FPM-NAK
Part number : CD-16X22X3-FPM-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-16X22X3-FPM-NAK  has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 3 mm. It is made of FPM.
  9 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UTS-16X24X5.70-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTS-16X24X5.70-PU94
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    2  G
Description