Rotary shaft seal CD-14X21X3-NBR
Part number : CD-14X21X3-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-14X21X3-NBR  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6005-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-2RS
Ball - BA-8 GEN
BALL BA-8
8 8
Wiper seal - RIA-14X21X3-4-NBR90 GEN
WIPER SEAL RIA-14X21X3-4-NBR90
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • WEIGHT
    2  G
Description