Rotary shaft seal CCS-68X90X10-NBR-NAK
Part number : CCS-68X90X10-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CCS-68X90X10-NBR-NAK  has an inner diameter of 68 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    68  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CCS
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description