Rotary shaft seal BC-72X94X10-NBR
Part number : BC-72X94X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-72X94X10-NBR  has an inner diameter of 72 mm, an outer diameter of 94 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  50 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - P50KW01 GEN
TAPERED ROLLER BEARING P50KW01
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    72  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    94  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    49  G
  • PACKAGING
    1
Description