Rotary shaft seal BC-43X60X10-NBR-NAK
Part number : BC-43X60X10-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-43X60X10-NBR-NAK  has an inner diameter of 43 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (3 days ago )
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    43  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    15  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description