Rotary shaft seal BC-20X47X7-NBR-NAK
Part number : BC-20X47X7-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-20X47X7-NBR-NAK  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  20 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X47X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X47X10-NBR
Deep groove ball bearing - 62204-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 62204-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description