Rotary shaft seal BC-15X26X6-NBR-NAK
Part number : BC-15X26X6-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-15X26X6-NBR-NAK  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-15X26X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-15X26X6-NBR
Deep groove ball bearing - 6202-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-C3-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description