Rotary shaft seal BC-15X24X7-NBR
Part number : BC-15X24X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-15X24X7-NBR  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (15 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-15 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-15
Deep groove ball bearing - 6203-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-C3-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    4  G
Description