Rotary shaft seal BC-110X140X13-NBR-NAK
Part number : BC-110X140X13-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-110X140X13-NBR-NAK  has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-28 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-28
Rotary shaft seal - BC-120X150X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-120X150X13-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    102  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description