Rotary shaft seal BC-105X140X15-NBR-NAK
Part number : BC-105X140X15-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-105X140X15-NBR-NAK  has an inner diameter of 105 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (3 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-7 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-7
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    105  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BC
  • WEIGHT
    90  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description