Rotary shaft seal BB-45X60X10-NBR-NAK
Part number : BB-45X60X10-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-45X60X10-NBR-NAK  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6206-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6206-2RS
Rotary shaft seal - OAS-25X50X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X50X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    21  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description