Rotary shaft seal BB-25X37X7-FPM-NAK
Part number : BB-25X37X7-FPM-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-25X37X7-FPM-NAK  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 37 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPM.
  9 parts in stock (3 days ago )
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    37  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description