Rotary shaft seal BB-140X160X12-NBR-NAK
Part number : BB-140X160X12-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-140X160X12-NBR-NAK  has an inner diameter of 140 mm, an outer diameter of 160 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    140  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    160  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    128  G
Description