Rotary shaft seal BB-120X150X12-NBR-NAK
Part number : BB-120X150X12-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-120X150X12-NBR-NAK  has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (3 days ago )
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    100  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description