Rotary shaft seal BB-100X114X10-NBR-NAK
Part number : BB-100X114X10-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BB-100X114X10-NBR-NAK  has an inner diameter of 100 mm, an outer diameter of 114 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
logo_delivery Shipped today. order within
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    114  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BB
  • WEIGHT
    63  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description