Pneumatic seal PP-8X35X15-NBR
Part number : PP-8X35X15-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-8X35X15-NBR  has an inner diameter of 8 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    PP
  • WEIGHT
    5  G
  • STANDARD
    No standard
Description