Pneumatic seal PP-5X32X18-NBR80
Part number : PP-5X32X18-NBR80
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-5X32X18-NBR80  has an inner diameter of 5 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 18 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Pneumatic seal - PP-8X32X15-NBR75 GEN
PNEUMATIC SEAL PP-8X32X15-NBR75
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    5  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    PP
  • HARDNESS
    80  S
  • WEIGHT
    19  G
  • PACKAGING
    1
Description