Pneumatic seal PP-20X160X30-NBR
Part number : PP-20X160X30-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-20X160X30-NBR  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 160 mm and a thickness of 30 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RIN-25X37X6-9-NBR90 GEN
WIPER SEAL RIN-25X37X6-9-NBR90
TECHNICAL DATA
  • OUTSIDE DIAMETER
    160  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    1600  G
  • PACKAGING
Description