Pneumatic seal PP-20X150X30-NBR
Part number : PP-20X150X30-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-20X150X30-NBR  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 30 mm. It is made of NBR.
  40 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RS-30X38X5-NBR90 GEN
WIPER SEAL RS-30X38X5-NBR90
TECHNICAL DATA
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    10  G
Description