Pneumatic seal PDP-6X20X7.50-6.30-NBR80
Part number : PDP-6X20X7.50-6.30-NBR80
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PDP-6X20X7.50-6.30-NBR80  has an inner diameter of 6 mm, an outer diameter of 20 mm and a thickness of 7.5 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    7.5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    PDP
  • HARDNESS
    80  S
  • WEIGHT
    50  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description