Pneumatic seal CLR-18X40X15-NBR
Part number : CLR-18X40X15-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CLR-18X40X15-NBR  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  15 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CLR
  • WEIGHT
    12  G
  • STANDARD
    No standard
Description