Pneumatic seal CL-24X60X12-NBR90
Part number : CL-24X60X12-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-24X60X12-NBR90  has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • 2ND THICKNESS
    3  MM
  • WEIGHT
    7  G
Description