Pneumatic seal CL-20X44X10-PU94
Part number : CL-20X44X10-PU94
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-20X44X10-PU94  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 44 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    44  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    CL
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description