Pneumatic seal CL-16X26X5-NBR90
Part number : CL-16X26X5-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-16X26X5-NBR90  has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  4 parts in stock (2 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 604-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 604-ZZ
Oil filled plain bronze bush - BNZ30-38-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ30-38-30
Pneumatic seal - CL-15X25X5-NBR90 GEN
PNEUMATIC SEAL CL-15X25X5-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description