Pneumatic seal CHR-70X98X12-NBR90
Part number : CHR-70X98X12-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CHR-70X98X12-NBR90  has an inner diameter of 70 mm, an outer diameter of 98 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    98  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CHR
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    50  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description