Pneumatic seal CHR-50X90X12-NBR
Part number : CHR-50X90X12-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CHR-50X90X12-NBR  has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  11 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CHR
  • WEIGHT
    25  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description