Pneumatic seal CHR-36X60X10-NBR90
Part number : CHR-36X60X10-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CHR-36X60X10-NBR90  has an inner diameter of 36 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CHR
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description