Other seal G50X58X4-C-INA
Part number : G50X58X4-C-INA
INA
Description
The Other Seal with the reference G50X58X4-C-INA  has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 58 mm and a thickness of 4 mm.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-2RSH-SKF
Thrust washer - AS2035 GEN
THRUST WASHER AS2035
Other seal - G15X21X3-C-INA INA
OTHER SEAL G15X21X3-C-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    58  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description