Hydraulic seal UTSL-60X70X10-PU94
Part number : UTSL-60X70X10-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UTSL-60X70X10-PU94  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 70 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
  12 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RS
Wiper seal - RIA-60X70X7-10-NBR90 GEN
WIPER SEAL RIA-60X70X7-10-NBR90
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • TYPE
    UTSL
  • WEIGHT
    13  G
  • PACKAGING
    1
Description