Hydraulic seal UTSL-20X27X5.80-PU94
Part number : UTSL-20X27X5.80-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UTSL-20X27X5.80-PU94  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 27 mm and a thickness of 5.8 mm. It is made of PU.
  46 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X30X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X30X5-NBR
Self aligning ball bearing - 1212-TN-C3-ZEN ZEN
SELF ALIGNING BALL BEARING 1212-TN-C3-ZEN
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    27  MM
  • THICKNESS
    5.8  MM
  • TYPE
    UTSL
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description