Hydraulic seal UTS-20X26X5.20-PU94
Part number : UTS-20X26X5.20-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UTS-20X26X5.20-PU94  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 5.2 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    5.2  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UTS
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description