Hydraulic seal UT-33X43X10-PU94
Part number : UT-33X43X10-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UT-33X43X10-PU94  has an inner diameter of 33 mm, an outer diameter of 43 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
  42 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust ball bearing - 51102 GEN
THRUST BALL BEARING 51102
O-Ring seal - OR-55X3-NBR90 GEN
O-RING SEAL OR-55X3-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    33  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    43  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UT
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
    1
Description