Hydraulic seal US-95X105X10-PU94
Part number : US-95X105X10-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-95X105X10-PU94  has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 105 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
  24 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UTSL-75X85X12-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTSL-75X85X12-PU94
Threadlocker - FILETAGE-ETANCHEITE-BASSE-PRESSION-577-50ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FILETAGE-ETANCHEITE-BASSE-PRESSION-577-50ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    105  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    17  G
  • PACKAGING
    1
Description