Hydraulic seal US-90X100X6-PU94
Part number : US-90X100X6-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-90X100X6-PU94  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 6 mm. It is made of PU.
  12 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description