Hydraulic seal US-55X65X10-PU94
Part number : US-55X65X10-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-55X65X10-PU94  has an inner diameter of 55 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ30-34-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ30-34-40
  • INSIDE DIAMETER
    55  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    10  G
Description