Hydraulic seal US-38X52X10-PU94
Part number : US-38X52X10-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-38X52X10-PU94  has an inner diameter of 38 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30208-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 30208-SKF
Hydraulic seal - US-38X50X10-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-38X50X10-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description