Hydraulic seal US-28X38X8-PU94
Part number : US-28X38X8-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-28X38X8-PU94  has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description