Hydraulic seal US-27X40X11.20-PU94
Part number : US-27X40X11.20-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-27X40X11.20-PU94  has an inner diameter of 27 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 11.2 mm. It is made of PU.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    27  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    11.2  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description