Hydraulic seal US-16X26X5-PU94
Part number : US-16X26X5-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-16X26X5-PU94  has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 5 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP1812-P10 GEN
PAP BUSH PAP1812-P10
Hydraulic seal - US-53X65X6-NBR90 GEN
HYDRAULIC SEAL US-53X65X6-NBR90
V-Belt Wrapped - Z37 GEN
V-BELT WRAPPED Z37
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description