Hydraulic seal US-15X25X8-PU94
Part number : US-15X25X8-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-15X25X8-PU94  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-8 GEN
BALL BA-8
8 8
Deep groove ball bearing - 636-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 636-2RS
Hydraulic seal - US-45X60X10-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-45X60X10-PU94
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    2  G
Description