Hydraulic seal US-125X150X12-PU94
Part number : US-125X150X12-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-125X150X12-PU94  has an inner diameter of 125 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 12 mm. It is made of PU.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust roller bearing - K81216-TN GEN
THRUST ROLLER BEARING K81216-TN
O-Ring seal - OR-95X5.30-NBR90 GEN
O-RING SEAL OR-95X5.30-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    125  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    61  G
  • PACKAGING
    1
Description