Hydraulic seal UP-12X22X9-FPM70
Part number : UP-12X22X9-FPM70
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-12X22X9-FPM70  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 9 mm. It is made of FPM.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Pneumatic seal - CHR-12X22X6-NBR90 GEN
PNEUMATIC SEAL CHR-12X22X6-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    UP
  • HARDNESS
    70  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
Description