Hydraulic seal UP-125X140X9-PU94
Part number : UP-125X140X9-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-125X140X9-PU94  has an inner diameter of 125 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 9 mm. It is made of PU.
  6 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-14X22X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X22X5-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    125  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UP
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    27  G
  • PACKAGING
    1
Description